środa, 29 lutego 2012

Polska grupa cyrkowa we Włoszech


Foto:circo.it
Grupa  akrobatyczno-taneczna Ocelot z Polski podbija areny cyrkowe we Włoszech i w całej Europie.

Wraz z artystami z Włoch i Węgier grupa Ocelot wzięła udział w projekcie kulturalnym UE pt. Homeless. The wandering of the circus, który ma celu promocję i dialog interculturalny, wymianę i współpracę artystów cyrkowych na terenie Europy.

Jednym z etapów projektu były zeszłoroczne warsztaty i 20-dniowe występy w Bagnacavallo (Ravenna) w obrębie międzynarodowej imprezy Circo della Pace. Następne tego typu warsztaty odbędą się w Polsce i na Węgrzech.


O grupie OCELOT media piszą w samych superlatywach,  oto fragment recenzji pt. Magia Ocelot: 
„Ocelot to oryginalna grupa sportowców, akrobatów, tancerzy, mimów ze Złotoryi /.../ Mówią ciałem, ruchem, muzyką - to właśnie teatr OCELOT. Jeżeli nie widzieliście tego widowiska, jest czego żałować. Dwudziestu facetów o wspaniałych, atletycznych ciałach wykonujących w rytm muzyki przeróżne akrobacje i sztuczki. Wszystko to przy niesamowitej grze świateł i dźwięku. Zawrotna wysokość, cienkie linki, huśtawki, płachty materiału i artyści wykonujący tuż pod dachem namiotu zapierający dech w piersiach balet. Wydawać by się mogło, iż w przypadku tych artystów grawitacja w ogóle nie działa, że sen o lataniu może się spełnić../.../” (źródło: wici.info (str.8)http://www.wici.info/special/wici_info_nr2.pdf)

A oto zdjęcia występów grupy Ocelot na międzynarodowym festiwalu Sul Filo del Circo:link


A poniżej znajdziecie krótki filmik ze spektaklu w Bagnacavallo (różni artyści):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz